SKU: TRL-D-35-2010-FEL2 ★★★★★ (132 reviews)
Pick your vehicle to confirm fit
262.45
(Save 15%)
COLOR 11 colors — pick yours
https://core4x4.com/web/image/product.template/1727/image_1920?unique=edc8f61
Dodge Ram 3500 10-12 2pc Trail Series Front Fixed Length End Links
SKU: TRL-D-35-2010-FEL2
262.45
(Save 15%)
COLOR 11 colors
  • Series
    Cruise: daily driving and light off-road. Camp: overlanding. Crawl: aggressive rock crawling.
  • Year Range
  • Lift Size
    Choose your current front lift height. Measure from center of wheel to fender if unsure.
3 X-Series Options Only Core 4x4
Enhanced Handling Stability for Your Dodge Ram
What’s Included in the Set?
  • Trail Series Front Sway Bar End Links (TRL-D-35-2010-FEL2)
Key Features Benefits
Engineered for Your Truck’s Height
Please note: We require the height of your vehicle at the time of order to ensure a precise fit.
Highly Durable Two-Stage Powder Coating
Proudly Made in the USA
Effortless Installation
Final Thoughts
Upgrade today for superior handling and control!
Built With
Make Model Submodel Years
Ram 3500 2010 - 2012
Construction & Materials
Vehicle Ram HD 3500 (10-12)
Brand CORE 4X4
Series Trail Series
Year Range 10-12
Lift Size Stock Height or Lifted 1" or Lifted 2" or Lifted 3" or Lifted 4" or Lifted 5" or Lifted 6" or Lifted 7" or Lifted 8" or Custom length or 1/2 sizes (put desired length in the Order Notes)
Placement on Vehicle Front
5
97%
4
2%
3
0%
2
1%
1
0%
DD
Dmitriy D May 27, 2025
Google
Installed rear and upper control arms and track bar on my 3rd Gen 4RUNNER to align rear axle and restore factory wheel base after 3.5" lift. Car drives better than New! Improved handling cornering and overall driving. Very solid and high quality made product. Support is outstanding. Shipping extremely fast. Thank you so much. I wish you will have something new for my car.
Review photo 1
EL
Eric Labrum May 27, 2025
Best customer service I have ever experienced. They are my go to source do to quality and service
BZ
Brandon Zeiders Dec 23, 2025
EG
Erica Grissom May 27, 2025
KK
Kevin Kinard Oct 24, 2025
JL
John Luna Nov 23, 2025
Great team, and help to support my jeep and provide best stuffs
S
Sebastian Oct 24, 2025
D
DSI Jul 26, 2025
Great products with excellent customer service after the sale
B
Ben Mar 24, 2021
TW
Travis Walker Sep 24, 2025
Review photo 1 Review photo 2
Specifications
Lift Size Stock Height, Lifted 1", Lifted 2", Lifted 3", Lifted 4", Lifted 5", Lifted 6", Lifted 7", Lifted 8", Custom length or 1/2 sizes (put desired length in the Order Notes)