SKU: TOW-D-35-2010-FU2-MRK ★★★★★ (132 reviews)
DOES NOT FIT GRAND CHEROKEE
84.00
Not Available For Sale
See financing options →
Fitment guarantee Ships from Orem, UT 4–8 hr install
https://core4x4.com/web/image/product.template/27540/image_1920?unique=2d5d26f
Master Rebuild kit for TOW-D-35-2010-FU2
SKU: TOW-D-35-2010-FU2-MRK
Does not fit Jeep Grand Cherokee WJ
84.00
Not Available For Sale
Compare all tiers →
Select Color to see price and add to cart.
Lifetime warranty on all non-wear items United States
3 X-Series Options Only Core 4x4
Everything you need to refresh your suspension.
CE-9110NRK × 4
Construction & Materials
Dodge Ram 3500 10-12 2pc Tow Series Front Upper Adjustable Control Arms
Front Upper control arms built with 1.75” OD 5/16” Wall DOM. Forged Johnny Joints on both adjustable ends with 1.25” x 12 TPI - 3.25” long threads.
5
97%
4
2%
3
0%
2
1%
1
0%
JO
Jaime Overmyer Nov 23, 2025
Google
JM
Jason Mitchell Dec 8, 2025
FS
Fernando Salazar Aug 25, 2025
RC
Ryan Colligan Mar 4, 2026
D
Don Jul 26, 2025
CM
Cameron Masters Mar 24, 2023
DA
Dastrup Auto Mar 25, 2019
DD
Dmitriy D May 27, 2025
Installed rear and upper control arms and track bar on my 3rd Gen 4RUNNER to align rear axle and restore factory wheel base after 3.5" lift. Car drives better than New! Improved handling cornering and overall driving. Very solid and high quality made product. Support is outstanding. Shipping extremely fast. Thank you so much. I wish you will have something new for my car.