SKU: TOW-D-35-2010-FU2-MRK ★★★★★ (132 reviews)
Pick your vehicle to confirm fit
84.00
Not Available For Sale
See financing options →
Fitment guarantee Ships from Orem, UT 4–8 hr install
https://core4x4.com/web/image/product.template/27540/image_1920?unique=2d5d26f
Master Rebuild kit for TOW-D-35-2010-FU2
SKU: TOW-D-35-2010-FU2-MRK
84.00
Not Available For Sale
Compare all tiers →
Select Color to see price and add to cart.
Lifetime warranty on all non-wear items United States
3 X-Series Options Only Core 4x4
Everything you need to refresh your suspension.
CE-9110NRK × 4
Make Model Submodel Years
Ram 3500 2010 - 2012
Construction & Materials
Dodge Ram 3500 10-12 2pc Tow Series Front Upper Adjustable Control Arms
Front Upper control arms built with 1.75” OD 5/16” Wall DOM. Forged Johnny Joints on both adjustable ends with 1.25” x 12 TPI - 3.25” long threads.
5
97%
4
2%
3
0%
2
1%
1
0%
NM
Noah Myers Mar 23, 2024
Google
MT
Ma TheMeatLoaf Mar 23, 2024
DD
Dmitriy D May 27, 2025
Installed rear and upper control arms and track bar on my 3rd Gen 4RUNNER to align rear axle and restore factory wheel base after 3.5" lift. Car drives better than New! Improved handling cornering and overall driving. Very solid and high quality made product. Support is outstanding. Shipping extremely fast. Thank you so much. I wish you will have something new for my car.