SKU: TOW-D-35-2010-FEL2 ★★★★★ (132 reviews)
Pick your vehicle to confirm fit
367.45
(Save 10%)
COLOR 11 colors — pick yours
https://core4x4.com/web/image/product.template/1753/image_1920?unique=edc8f61
Dodge Ram 3500 10-12 2pc Tow Series Front Fixed Length End Links
SKU: TOW-D-35-2010-FEL2
367.45
(Save 10%)
  • Year Range
3 X-Series Options Only Core 4x4
Heavy-Duty Performance for Towing Hauling
Key Features Benefits
Engineered for Your Truck’s Height
Two-Stage Powder Coating for Maximum Protection
Proudly Made in the USA
Effortless Installation with All Hardware Included
  • Comes with all necessary Grade 8 hardware for a hassle-free installation.
  • Direct bolt-on replacement—no modifications required.
Final Thoughts
Upgrade today and experience the ultimate suspension stability for your Ram 3500!
Built With
Front End Links built with .75” Cold Rolled Steel. Welded Johnny Joints on both fixed ends.
Make Model Submodel Years
Ram 3500 2010 - 2012
Construction & Materials
Vehicle Ram HD 3500 (10-12)
Brand CORE 4X4
Series Tow Series
Year Range 10-12
Lift Size Stock Height or Lifted 1" or Lifted 2" or Lifted 3" or Lifted 4" or Lifted 5" or Lifted 6" or Lifted 7" or Lifted 8" or Custom length or 1/2 sizes (put desired length in the Order Notes)
Placement on Vehicle Front
5
97%
4
2%
3
0%
2
1%
1
0%
PG
Paul Griffin Feb 21, 2026
Google
EC
Eric Cox Jul 26, 2025
JT
Jay Taylor May 27, 2025
RP
Robin Poole Jul 26, 2025
D
DSI Jul 26, 2025
Great products with excellent customer service after the sale
TH
Todd Hume Jan 22, 2026
Their products are great but the service is even better!! Thanks Korby.
DD
Dmitriy D May 27, 2025
Installed rear and upper control arms and track bar on my 3rd Gen 4RUNNER to align rear axle and restore factory wheel base after 3.5" lift. Car drives better than New! Improved handling cornering and overall driving. Very solid and high quality made product. Support is outstanding. Shipping extremely fast. Thank you so much. I wish you will have something new for my car.
Review photo 1
B
Ben Mar 24, 2021
RT
Ruby Timm Apr 27, 2025
NM
Noah Myers Mar 23, 2024
Specifications
Lift Size Stock Height, Lifted 1", Lifted 2", Lifted 3", Lifted 4", Lifted 5", Lifted 6", Lifted 7", Lifted 8", Custom length or 1/2 sizes (put desired length in the Order Notes)