SKU: TOW-D-35-2003-FS4-MRK ★★★★★ (132 reviews)
Pick your vehicle to confirm fit
168.00
Not Available For Sale
See financing options →
Fitment guarantee Ships from Orem, UT 4–8 hr install
https://core4x4.com/web/image/product.template/27516/image_1920?unique=2d5d26f
Master Rebuild kit for TOW-D-35-2003-FS4
SKU: TOW-D-35-2003-FS4-MRK
168.00
Not Available For Sale
Compare all tiers →
Select Color to see price and add to cart.
Lifetime warranty on all non-wear items United States
3 X-Series Options Only Core 4x4
Everything you need to refresh your suspension.
CE-9110RK × 4
CE-9110NRK × 4
Make Model Submodel Years
Ram 3500 2003 - 2007
Construction & Materials
Dodge Ram 3500 03-07 4pc Tow Series Front Adjustable Control Arm Kit
Front Upper Control Arms Built With 1.75” OD 5/16” Wall DOM. Forged Johnny Joints on both adjustable ends with 1.25” x 12 TPI - 3.25” long threads.
Front Lower Control Arms Built With 1.75” OD 5/16” Wall DOM. Forged Johnny Joints on both adjustable ends with 1.25” x 12 TPI - 2.625” long threads.
5
97%
4
2%
3
0%
2
1%
1
0%
BS
Bailey Smith Mar 23, 2025
Google
Z
Zion Sep 24, 2025
AS
Anthony Snyder Jun 26, 2025
Great experience and really great parts
LM
Logan Matejek May 27, 2025
RR
Ryan Rogers Aug 25, 2025
JJ
JT JT Dec 23, 2025
N
Nick Sep 24, 2025
CL
Colten Lockwood Mar 25, 2019
Recieved warrenty exchanges for my control arms last night couldnt be happier!!! Lets talk about the arms tho! Great quality arms in multiple styles and colors!!! I purchased the teir 3 short arns for my 98 xj. I can say that they setoff nicely so my 35 inch tires do not rub! As long as you can get a photo or video of broken hardware core will take care of you. The body of the arm is bulletproof. However make sure to maintain and grease the joints regularly as with any greaseable joint and they shouldkast forever. I had a few problems arise a year after purchase and after some troubleshooting spence was able to help get me the correct parts to get back on the road. I recommend this setup to any and all jeepers looking to get away from the stock arm setup. Alltogether i am Very happy with the performace of my control arms!!!! Mechanic and bodyman of 12 years and my first choice for quality control arms!!