SKU: TOW-D-35-2003-FS4-MRK ★★★★★ (132 reviews)
Pick your vehicle to confirm fit
168.00
Not Available For Sale
See financing options →
Fitment guarantee Ships from Orem, UT 4–8 hr install
https://core4x4.com/web/image/product.template/27516/image_1920?unique=2d5d26f
Master Rebuild kit for TOW-D-35-2003-FS4
SKU: TOW-D-35-2003-FS4-MRK
168.00
Not Available For Sale
Compare all tiers →
Select Color to see price and add to cart.
Lifetime warranty on all non-wear items United States
3 X-Series Options Only Core 4x4
Everything you need to refresh your suspension.
CE-9110RK × 4
CE-9110NRK × 4
Make Model Submodel Years
Ram 3500 2003 - 2007
Construction & Materials
Dodge Ram 3500 03-07 4pc Tow Series Front Adjustable Control Arm Kit
Front Upper Control Arms Built With 1.75” OD 5/16” Wall DOM. Forged Johnny Joints on both adjustable ends with 1.25” x 12 TPI - 3.25” long threads.
Front Lower Control Arms Built With 1.75” OD 5/16” Wall DOM. Forged Johnny Joints on both adjustable ends with 1.25” x 12 TPI - 2.625” long threads.
5
97%
4
2%
3
0%
2
1%
1
0%
NP
Norb Pranger Oct 24, 2025
Google
DD
Dmitriy D May 27, 2025
Installed rear and upper control arms and track bar on my 3rd Gen 4RUNNER to align rear axle and restore factory wheel base after 3.5" lift. Car drives better than New! Improved handling cornering and overall driving. Very solid and high quality made product. Support is outstanding. Shipping extremely fast. Thank you so much. I wish you will have something new for my car.
Review photo 1
AH
Abbey Hiett Mar 25, 2019
Company finally made things right
JI
Jerome Segura III Jun 26, 2025
I bought the 16pc Cruise Series Adjustable Control Arm, Track Bar, Steering, End Link Kit to replace a worn budget 4" lift on my used JKU. These are top quality parts; very solid. Customer service is unsurpassed. They even matched prices on my order placed before the tax day sale. I made an error in ordering a drag link flip kit; they were quick to help me fix this too. There's peace of mind knowing these components are made in the USA. Thank you. 👍👍