SKU: TOW-D-35-2000-FL2-MRK ★★★★★ (132 reviews)
DOES NOT FIT GRAND CHEROKEE
84.00
Not Available For Sale
See financing options →
Fitment guarantee Ships from Orem, UT 4–8 hr install
https://core4x4.com/web/image/product.template/27502/image_1920?unique=2d5d26f
Master Rebuild kit for TOW-D-35-2000-FL2
SKU: TOW-D-35-2000-FL2-MRK
Does not fit Jeep Grand Cherokee ZJ
84.00
Not Available For Sale
Compare all tiers →
Select Color to see price and add to cart.
Lifetime warranty on all non-wear items United States
3 X-Series Options Only Core 4x4
Everything you need to refresh your suspension.
CE-9110RK × 4
Make Model Submodel Years
Ram 3500 2000 - 2002
Construction & Materials
Dodge Ram 3500 00-02 2pc Tow Series Front Lower Adjustable Control Arms
Front Lower control arms built with 1.75” OD 5/16” Wall DOM. Forged Johnny Joints on both adjustable ends with 1.25” x 12 TPI - 2.625” long threads.
5
97%
4
2%
3
0%
2
1%
1
0%
RD
Reagan D'mello Dec 23, 2025
Google
Love the product. Excellent customer support 👍🏽 …
SC
Singer Heating and Cooling Mar 25, 2018
DD
Dmitriy D May 27, 2025
Installed rear and upper control arms and track bar on my 3rd Gen 4RUNNER to align rear axle and restore factory wheel base after 3.5" lift. Car drives better than New! Improved handling cornering and overall driving. Very solid and high quality made product. Support is outstanding. Shipping extremely fast. Thank you so much. I wish you will have something new for my car.