SKU: RC-R-15-2009-RPTB1-MRK ★★★★★ (132 reviews)
Pick your vehicle to confirm fit
42.00
Not Available For Sale
See financing options →
Fitment guarantee Ships from Orem, UT 4–8 hr install
https://core4x4.com/web/image/product.template/27388/image_1920?unique=2d5d26f
RACE SERIES
Master Rebuild kit for RC-R-15-2009-RPTB1
SKU: RC-R-15-2009-RPTB1-MRK
42.00
Not Available For Sale
Compare all tiers →
Select Color to see price and add to cart.
Lifetime warranty on all non-wear items United States
3 X-Series Options Only Core 4x4
Everything you need to refresh your suspension.
CE-9112NRK × 2
Construction & Materials
Ram 1500 09+ Race Series Rear Adjustable Panhard/Track Bar
Rear Track Bar built with 1.5” 7075 Aluminum. Forged Johnny Joints on both adjustable ends with 1” x 14 TPI - 2.32” long threads.
5
97%
4
2%
3
0%
2
1%
1
0%