D-35-2010-FL2-HWK
D-35-2010-FL2-HWK
SKU: D-35-2010-FL2-HWK ★★★★★ (132 reviews)
ADD TO CART →
https://core4x4.com/web/image/product.template/24990/image_1920?unique=2d5d26f
D-35-2010-FL2-HWK
D-35-2010-FL2-HWK
SKU: D-35-2010-FL2-HWK
30.00
Not Available For Sale
Build Your Kit
Select Color to see price and add to cart.
Alignment recommended Lifetime warranty on all non-wear items United States
3 X-Series Options Only Core 4x4
2 18mm X 110mm high grade bolts, 2 18mm top lock nuts, 2 5/8 X 4" high grade bolts, 2 5/8" top lock nuts, 4 5/8" flat washers, 4 1/4" thick zinc plated cam eliminator washers (cam bolt delete kit)
5
97%
4
2%
3
0%
2
1%
1
0%
RR
Ryan Rogers Aug 25, 2025
Google
JL
John Luna Nov 23, 2025
Great team, and help to support my jeep and provide best stuffs
PM
Paul Melancon Aug 25, 2025
JA
Jonathan Aguilera Jan 22, 2026
TM
Tony Moller Aug 25, 2025
Awesome parts! Support the older Jeeps! Great customer service.
M
Matt Mar 23, 2024
The best products on the market. 95% of my xj is core 4x4 products
JW
Jonathan Word Aug 25, 2025
CL
Colten Lockwood Mar 25, 2019
Recieved warrenty exchanges for my control arms last night couldnt be happier!!! Lets talk about the arms tho! Great quality arms in multiple styles and colors!!! I purchased the teir 3 short arns for my 98 xj. I can say that they setoff nicely so my 35 inch tires do not rub! As long as you can get a photo or video of broken hardware core will take care of you. The body of the arm is bulletproof. However make sure to maintain and grease the joints regularly as with any greaseable joint and they shouldkast forever. I had a few problems arise a year after purchase and after some troubleshooting spence was able to help get me the correct parts to get back on the road. I recommend this setup to any and all jeepers looking to get away from the stock arm setup. Alltogether i am Very happy with the performace of my control arms!!!! Mechanic and bodyman of 12 years and my first choice for quality control arms!!